Relacje i zdjęcia: 15 kwietnia

W Wielką Sobotę nie mogliśmy narzekać na brak wydarzeń i akcentów kibicowskich w naszym województwie. Najciekawiej było w Radzyniu Podlaskim i Lublinie. Od dobrej strony pokazały się ekipy, które były na swoich wyjazdach. Byli też tacy, którzy zaliczyli 3 mecze w ciągu jednego dnia. Fani Śląska pamiętali o kibicach Górnika wywieszając transparent nawiązujący do gry łęczyńskiej drużyny na Arenie Lublin.

Śląsk Wrocław – Górnik Łęczna 15.04.2017

Transparent we Wrocławiu wywieszony przez kiboli Śląska!

Motor Lublin – AZS Podlasie Biała Podlaska 15.04.2017

Relacjonuje kibic Motoru: W 24 kolejce ligowych zmagań podejmowaliśmy u siebie drużynę AZS’u Podlasie Biała Podlaska. Na trybunach Areny Lublin tego dnia zasiadło 3215 widzów, z czego ponad 900 osób tworzyło młyn na sektorze H. Doping podczas tego meczu stał na wysokim poziomie. Nasz sektor przez całe spotkanie zdobiło 5 flag: ”Motor Lublin z czaszką”, ”Rejowiec”, ”Władcy Wschodu”, ”Lubartów”, ”Ave Motor” oraz dwa transparenty ”Arena nie dla Górnika” i ”Górnik tylko w Łęcznej” przywieziony przez kiboli Górnika. W drugiej połowie na płocie pojawiła się również flaga naszych braci z Chełma – ”Zawsze wierni tylko Tobie”. Tradycyjnie już na Wesołej Ferajnie zawisły dwie fany: ”Stare ReKSy” i ”Wesoła Ferajna”. Na tym meczu wspomagało nas ponad 50 fanatyków Chełmianki, 35 kiboli Górnika i pojedyncze osoby ze Śląska Wrocław. Goście po przedmeczowych przygodach na trasie ostatecznie w klatce pojawiają się w liczbie ok. 80 osób bez żadnych flag, a barwy Podlasia widoczne były tylko u pojedynczych osób. Tradycyjnie już próbowali nas zaczepić, ale na niewiele się to zdało, gdyż mało kto zwracał na nich uwagę. Ostatecznie poleciało w ich stronę kilka okrzyków m.in. „Podlaskie śmiecie wy dla nas nie istniejecie”. W tym dniu zdecydowanie bardziej interesował nas doping dla naszej drużyny, która do 69 minuty przegrywała 1:0. Wynik końcowy pokazał, że było warto, a ostatnie 20 minut na trybunach to było istne szaleństwo. Pieśń „Koziego Grodu Duma” wychodzi nam coraz głośniej i melodyjniej, a do jej śpiewania zaczyna podłączać się także sektor I. Do tej pory w rundzie wiosennej żadnemu zespołowi nie udało się jeszcze zatrzymać piłkarzy naszej ukochanej drużyny i kolejny raz zwyciężamy, tym razem 3:1. Po meczu dziękujemy zawodnikom za walkę i wspólnie świętujemy wygrane spotkanie.

Fanatycy Orląt Radzyń umilili podróż kibicom AZS-u Biała-Podlaska jadącym w pierwszą stronę do Lublina. We wszystko wmieszali się ci co zawsze, w konsekwencji czego 26 fanatyków Orląt zostało zatrzymanych. A.C.A.B.!

Więcej zdjęć z tego meczu znajdziecie w naszej galerii oraz na stronie kibiców Motoru.

Orlęta Radzyń Podlaski – Avia Świdnik 15.04.2017

Relacjonuje kibic Orląt: Przed derbami ruszamy z solidną mobilizacja, co na meczu daje dobry efekt. Wystawiamy dobry młyn z dopingiem na solidnym poziomie. Na drugą połowę ultrasi przygotowują oprawę na którą składa się transparent z napisem „Stadion jak świątynia, Orlęta niczym Bóg”, folie i dwie sektorówki. Pierwsza przedstawiała witraż z herbem naszej drużyny, druga w tym samym stylu z trzema kibolami. Do obu odpalamy piro. Goście przyjeżdżają w drugiej połowie z jedną flagą.

Relacjonuje kibic Avii: W Wielką Sobotę wybraliśmy się do Radzynia w 65 osób z jedną flagą. Dzięki popisowej znajomości topografii województwa przez smutnych panów, na mecz docieramy dopiero na drugą połowę.

Lewart Lubartów – Polesie Kock 15.04.2017

Gospodarze wystawiają kilkunastoosobowy młynek i wieszają dwie swoje flagi. Co ciekawe do Lubartowa zawitali też goście. Po meczu część fanów z Kocka wybrało się na mecz Motoru.

Łada Biłgoraj – Kłos Chełm 15.04.2017

Włodawianka Włodawa – Górnik II Łęczna 15.04.2017

Relacjonuje kibic Górnika: Wielka sobota dla fanatyków łęczyńskiego Górnika upłynęła na wyjazdowym szlaku. W przeszłości w trakcie świąt jeździliśmy po całym kraju, tak jak miało to miejsce w sezonie 2014/2015 gdzie w lany poniedziałek pojawiliśmy się w Kielcach w liczbie 150 osób. Niestety każdy wie jaka jest sytuacja w klubie i zamiast do Wrocławia gdzie dzisiaj mecz rozgrywała pierwsza drużyna udaliśmy się do oddalonej o ok. 60 km Włodawy gdzie swoje spotkanie rozgrywał drugi zespół Górnika. Z grodu dzika w kierunku Włodawy wyruszamy w liczbie 120 osób w kolumnie 27 aut. Trasa mija szybko i ze sporym balasem od samej Łęcznej. Warto wspomnieć o kolejnej dobre liczbie Górników z LLB, którzy na tym wyjeździe pojawili się w 31 głów!

Na miejscu wita nas transparent o treści „Górnik tylko w Łęcznej” przyszykowany przez fanów Włodawianki i wywieszony w kierunku parkingu na, którym pozostawiliśmy auta. Sektor gości we Włodawie należy raczej do tych niewielkich rozmiarów, dlatego też miejscowy cieć z ochrony informuje nas, że może wejść do niego tylko regulaminowe 45 osób. Mimo to podejmujemy próbę i bez większych problemów w większości pojawiamy się w sektorze, a kilkanaście osób na własne życzenie ogląda mecz zza płotu. Tego dnia  nie wieszamy żadnej flagi, a jedynie sporych rozmiarów transparent „Górnik tylko w Łęcznej”. Nasz doping nie należał tego dnia do tych z gatunku dobrych. Nasz repertuar to między innymi „fanatycy”,”z nas pojezierza”, „był będzie jest”, „jestem za drużyną swą” i inne. Nie zapominamy również o głównym winowajcy obecnego zamieszania wokół klubu kapeluszu zarzucając „kapelko zdrajca” oraz „ole ola  kapelko k…a w d..ę j….a”. W przerwie spotkani zawijamy się w drogę powrotną. Na trasie nagrywamy jeszcze zapowiedz sobotniego spotkania z Ładą Biłgoraj, której efekty wkrótce będziecie mogli zobaczyć na naszej stronie. Po powrocie gruba 35 Górników udaje się na spotkanie naszego układowicza do Lublina, gdzie Motor podejmował drużynę Podlasia Biała Podlaska. Na tym spotkaniu zawisł również transparent „Górnik tylko w Łęcznej”

Wkrótce pojawi się wideo-relacja z Włodawy, a już za tydzień 22 kwietnia o godzinie 11.00 bardzo ważne spotkanie z Ładą Biłgoraj. Wszyscy stawiamy się pod stadionem na godzinę przed meczem. WGW

Relacjonuje kibic Włodawianki: Solidarnie wywieszamy transparent ,,Górnik tylko w Łęcznej,,. Górnicy w dużej grupie zawitali do Włodawy z oczywistym wahadłem.Z utrudnieniami wchodzą do klatki ale z nie znanych nam przyczyn zawijają się po pierwszej połowie,co do liczby kibiców Włodawianki na sektorze było nas około 40 osób.

POM  Piotrowice – Hetman Zamość 15.04.2017

80 kibiców Hetmana w Piotrowicach.

Powiślak Końskowola – Chełmianka Chełm 15.04.2017

Relacjonuje kibic Chełmianki: W Wielką Sobotę wyruszamy do Końskowoli w ponad 80 osób (16 aut + bus), w tym 11 osób z Fc Krasnystaw. Tego dnia byliśmy również wspierani przez auto z FC RF oraz 15 osób (w tym 13 z FC Ryki) z innych, okolicznych Fan Clubów Motoru, które dołączają do nas na miejscu. Wywieszamy dwie flagi i transparent dla Górników. Po meczu udajemy się na drugą połowę meczu Motor – Podlasie w ponad 50 osób.

Tomasovia Tomaszów Lubelski – Unia Hrubieszów 15.04.2017

Wisła II Puławy – Stal Poniatowa 15.04.2017

Kibice Stali Poniatowa w ponad 30 osób stawili się w Puławach. Dodatkowo wspierani byli przez kilkanaście osób z okolicznych FC. Ekipa gości nie została wpuszczona na stadion.

Relacjonuje Motorowiec FC Ryki: Wielka Sobota to początek świąt, więc i my postanowiliśmy „dzień święty święcić” ale po swojemu. Sobota uraczyła nas trzema ciekawymi meczami, na których nie mogło nas zabraknąć. Na początku w 13 osób udajemy się na mecz chłopaków z Poniatowej którzy grali w Puławach z tamtejszą Wisłą. Piłkarze zagrali na remis, dzięki czemu w Rykach pozostaje pozycja lidera. Niestety kibiców „Dumy Powiśla” nie stwierdzono. Po meczu wraz z dwoma chłopakami z Płonek udajemy się po drodze do Końskowoli na tamtejszy ligowy mecz Chełmianki. Gdy kończy się pierwsza połowa zawijamy się na ostatni już w tym dniu, jednak najbardziej wyczekiwany mecz do Lublina, gdzie nasza Jedyna Miłość podejmowała AZS Biała Podlaska. Dołączają do nas jeszcze dwie osoby z Ryk i w 15 osób stawiamy się w młynie. Tego dnia atmosfera była wyjątkowa, pełna emocji i radości! Piłkarze kolejny raz nie zawiedli i 3pkt zostają w Lublinie ! Siódme zwycięstwo z rzędu daje nam wiele satysfakcji a Motor skutecznie goni lidera!  W Rykach Tylko Motor! FCR!

Kolejarz Opole – Speed Car Motor Lublin 17.04.2017 (odwołany)

Na przeszkodzie stanęły warunki atmosferyczne i spotkanie żużla zostało odwołane. Do Opola zawitała jednak kilkunastoosobowa grupa żużlofanów z Lublina.

This entry was posted in Aktualności, Avia Świdnik, AZS Podlasie Biała Podlaska, Chełmianka Chełm, Górnik Łęczna, Hetman Zamość, Lewart Lubartów, Motor Lublin, Orlęta Radzyń Podlaski, Relacje, Stal Poniatowa, Tomasovia Tomaszów Lubelski, Wisła Puławy, Łada Biłgoraj. Bookmark the permalink.