Dział „Ekipy” na Lubelskiej Scenie

Od kilku tygodni na naszej stronie widnieje dział ekipy, ale dopiero dzisiejszej nocy udało się go w pełni ogarnąć. Na chwilę obecną dodaliśmy 15 ekip, są to: Avia Świdnik, AZS Podlasie Biała Podlaska, Chełmianka Chełm, Górnik Łęczna, Hetman Zamość, Łada Biłgoraj, Montex Lublin, Motor Lublin, Orlęta Łuków, Orlęta Radzyń Podlaski, Ruch Ryki, Stal Poniatowa, Tomasovia Tomaszów Lubelski, Unia Hrubieszów, Wisła Puławy.

Część z tych ekip jest nieaktywna, ale uznaliśmy, że nic nie stoi na przeszkodzie aby o nich wspomnieć z zaznaczeniem, że w chwili obecnej nie działają. Jeżeli chcecie poszerzyć informacje lub je zmienić prosimy o nadsyłanie waszych propozycji na mejla ultra-fanatic@wp.pl lub piszcie na forum. Dodatkowo zgłaszajcie ekipy, których nie dodaliśmy (mile widziane info według szablonu: data założenia, barwy, stadion, sektor gości, młyn, flagi, zdobycze, straty, grupy, strony, inne).

Być może z czasem rozdzielimy ten dział na ekipy działające i nieaktywne. Dzięki temu ubogaci to naszą stronę i cofniemy się do lat ubiegłych. Od razu na myśl przychodzą nam ekipki, które zniknęły i ślad o nich zaginął również w internecie. Kilka z nich zapowiadało się na całkiem poważne inicjatywy, jednak zazwyczaj kończyło się to podobnym scenariuszem, że osoby które ogarniały w danej ekipce, prędzej, czy później emigrowały do większych miast lub za granicę i pozostawiały po sobie puste trybuny. W jeszcze innych przypadkach, niektóre z ekipek zakończyły swoją działalność na rzecz większych ekip organizując się jako ich FC.

Poniżej przedstawiamy tych, którzy działali, ale z różnych przyczyn już ich nie ma.. Niektóre ekipki pozostawiły po sobie wiele kontrowersji i często zaprzeczały idei kibolskiej. Mimo wszystko  wspominamy o nich, bo czy tego chcemy, czy nie, to i tak wpisały się w historię ruchu kibicowskiego na Lubelszczyźnie:)

Czarni Dęblin, Dwernicki Stoczek Łukowski, Garbarnia Kurów, Hetman Gołąb, Huczwa Tyszowce, Hutnik Dubeczno, Igros Krasnobród, Janowianka Janów Lubelski, Korona Łaszczów, Kujawiak Stanin, Mazowsze Stężyca, Ogniwo Wierzbica, Olimpiakos Tarnogród, Opolanin Opole Lubelskie, Orkan Wojcieszków, Polesie Kock, POM Piotrowice, Roztocze Szczebrzeszyn, Sławin Lublin, Sokół Adamów, Sokół Zwierzyniec, Sparta Rejowiec Fabryczny, Stal Kraśnik, Start Krasnystaw, Unia Bełżyce, Unia Krzywda, Włodawianka, Victoria Parczew, Vrotcovia Lublin i inni o których zapomnieliśmy..

Nadsyłajcie do nas pełne info na temat powyższych ekipek, wspólnie uporządkujmy historię kibicowania na Lubelszczyźnie.

 

This entry was posted in Aktualności, Avia Świdnik, AZS Podlasie Biała Podlaska, Chełmianka Chełm, Ekipy, Górnik Łęczna, Hetman Zamość, Montex Lublin, Motor Lublin, Orlęta Radzyń Podlaski, Stal Poniatowa, Tomasovia Tomaszów Lubelski, Unia Hrubieszów, Wisła Puławy, Łada Biłgoraj. Bookmark the permalink.

2 Responses to Dział „Ekipy” na Lubelskiej Scenie

 1. NigdyNieZginie1947 says:

  Czarni Deblin dzialaja caly czas, nie ma klubu sa kibice! Nasza dzialalnosc opiera sie teraz na innych priorytetach ale nadal jestesmy!

  • N.p. says:

   podeślij info według szablonu może być tutaj w komentarzu, pozdro

   data założenia
   barwy
   stadion
   sektor gości
   młyn
   flagi
   zdobycze
   straty
   grupy
   strony
   inne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *