Hetmanowcy dla Kresowiaków

Podczas sobotniego meczu Hetman – Łada gospodarze przeprowadzą zbiórkę pieniędzy, które zostaną przeznaczone m.in. na dofinansowanie swoich wyjazdów. W tej rundzie Hetmanowcy odwiedzą jeszcze Piszczac, Lubartów, Werbkowice, Łęczną oraz Kock. Ponadto zamojscy fani włączyli się w ogólnopolską akcję Stowarzyszenia „Polscy Kibice dla Kresowiaków”, której celem jest zbiórka przyborów szkolnych dla polskich dzieci na co dzień mieszkających we Lwowie.

„Polscy Kibice dla Kresowiaków” to inicjatywa kibiców z całej Polski, którzy włączają się w pomoc Polakom na Kresach. Już wcześniej udawali się do nich, przywożąc m.in. paczki dla polskich przedszkolaków. W tej chwili prowadzą swoją debiutancką, dużą akcję: zbiórkę przyborów szkolnych dla polskich dzieci we Lwowie. Zbierane są m.in: piórniki, kredki, ołówki, długopisy, kolorowanki, plastelina, mazaki, papier kolorowy, zeszyty oraz plecaki. W połowie września kibice wspólnie wybiorą się do naszych najmłodszych Rodaków, by przekazać  im najpotrzebniejsze przybory.

Ekipy zainteresowane włączeniem się w tą szlachetną inicjatywę mogą zasięgnąć informacji wchodząc bezpośrednio na fp głównego organizatora – Polscy Kibice dla Kresowiaków.

This entry was posted in Aktualności, Hetman Zamość. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *