Relacja i zdjęcia: 16-18 września

W ten weekend najciekawiej było w Biłgoraju. Łada uformowała ponad 200 osobowy młyn z czego duży procent stanowili fani Stalówki. Gospodarze zaprezentowali oprawę w postaci sektorówki i transparentu, były też flagi na kijach włoskich no i nie zabrakło pirotechniki. Goście w dobrej liczbie wspomagani przez swoich przyjaciół. Na swoje wyjazdy wyruszyli m.in fanatycy Motoru i Hetmana. Warto też wspomnieć o kibicach Avii, którzy, jako jedyni na Lubelszczyźnie pamiętali o kolejnej rocznicy agresji na Polskę przez ZSRR.

Tomasovia Tomaszów Lubelski – Hetman Zamość (PP) 14.09.2016

Relacjonuje kibic Hetmana: W ćwierćfinale okręgowego Pucharu Polski przyszło nam grać z…..juniorami Tomasovii. Wyjazd nie był organizowany. Na własną rękę na spotkanie dojeżdża około 40 osób dodatkowo wspartymi miejscowym Hetmanem. Piłkarze wygrywają 3:0 i jesteśmy w półfinale.

Wisła Puławy – Znicz Pruszków 17.09.2016

AZS Podlasie Biała Podlaska – Garbarnia Kraków 17.09.2016

MKS Trzebinia/Siersza – Motor Lublin 17.09.2016

Relacjonuje kibic Motoru: Na drugi w tym sezonie wyjazd wybraliśmy się w kierunku województwa małopolskiego do Trzebini. Pierwotnie planowaliśmy udać się tam pociągiem, ale uniemożliwiła nam to policja, która nie wyrażała zgody na zmianę godziny meczu z 11:00 na 14:00. Trzeba więc było załatwiać autokary a te we wrześniu, czyli w okresie wycieczkowym nie jest łatwo wydzwonić. Na zbiórkę, którą zaplanowaliśmy na godzinę 4:00, część wiary przybyła spóźniona a dodatkowo okazało się, że jeden z trzech autokarów w ogóle nie przyjechał. Stąd też około 50 osób musiało przesiąść się w prywatne auta. Z Lublina wyjechaliśmy dopiero o 5:30 i było już wiadomo, że będziemy lekko spóźnieni. Podróż w pierwszą stronę przebiegła sprawnie z kilkoma postojami i mimo sporego opóźnienia, dojechaliśmy na stadion w 15 minucie meczu. Samo wejście na obiekt odbyło się błyskawicznie i w 25 minucie spotkania wszyscy znaleźliśmy się w sektorze gości. Ku naszemu zaskoczeniu cała trybuna łącznie z klatką miała zadaszenie. Tak więc mimo padającego deszczu na warunki nie mogliśmy narzekać. Dodatkowo warto jeszcze wspomnieć, że organizator przygotował dla nas wodę. Przez całe spotkanie prowadziliśmy konkretny doping. Na płocie zawisła jedna flaga – „AVE Motor”. Niestety piłkarze drugi raz z rzędu przegrali i przede wszystkim nie zachwycili swoją postawą na boisku. Po meczu mocno wkurwieni udzieliliśmy zawodnikom ostrej reprymendy i w fatalnych nastrojach przyszło nam wracać do domu. W Lublinie pojawiliśmy się około godziny 20:00 i na tym zakończyła się nasza wyprawa w podkrakowskie rejony. Ostatecznie tego dnia w sektorze gości pojawiło się 155 osób w tym 2 osoby z Chełmianki i jeden fanatyk Śląska Wrocław (dzięki za wsparcie!).

Lutnia Piszczac – Hetman Zamość 17.09.2016

Do Piszczaca Hetman wybrał się 14 autami w 60 osób. Na płocie zawisła jedna fana.


Avia Świdnik – Soła Oświęcim 17.09.2016

Relacjonuje kibic Avii: Nas w młynie na meczu z Sołą Oświęcim około 90 osób. Wywieszamy 2 flagi i transparent odnośnie rocznicy ataku sowietów na Polskę. Lecimy z dopingiem cały mecz. Piłkarze wygrywają kolejny raz, tym razem 3-2. ZA DWA TYGODNIE WIDZIMY SIĘ NA DERBACH!

Łada Biłgoraj – Chełmianka Chełm 18.09.2016

Relacjonuje kibic Chełmianki: Nas 43 auta ok. 190 osób w tym ok. 70 Górników oraz 15 Motorowców, z nami nasz fc z Krasnegostawu w 26 osób. Mecz to festiwal bluzgów, gospodarze jak na mobilizację i najważniejszy mecz rundy zaprezentowali się słabiutko PODZIĘKOWANIA DLA ZGÓD ZA WSPARCIE!

Relacjonuje kibic Górnika: Po Naszej ostatniej wizycie w Biłgoraju, przyszła kolej na wizytację tego obiektu przez fanów Chełmianki. Decydujemy się odpuścić własny wyjazd do Milanowa i wesprzeć tego dnia naszą zgodę. Z Łęcznej wyruszamy czternastoma nabitymi autami w sile 70 osób, wraz z kilkunastoma Motorowcami, którzy dołączyli do naszej zbiórki. Na trasie łączymy się w jedną grupę z Chełmianką i w kolumnie 43 aut ruszamy do Biłgoraja. Na miejsce dojeżdżamy na początku pierwszej połowy, witani przed stadionem przez spore oddziały prewencji. Wejście na sektor około 200-osobowej grupy szybkie i bez większych problemów. Na miejscu można było zauważyć „inwestycje” poczynione na sektorze gości po naszej ostatniej wizycie, miedzy innymi wzmocnioną bramę, oraz siatkę ogradzającą dojście na sektor. Na pojawiają się trzy fany, w tym nasza „Górnicy”. Przez cały mecz dobry doping z sektora gości, nie zabrakło również wzajemnych uprzejmości. Chełmianka podczas spotkanie spontanicznie odpala również jedną racę. Łada zbiera się w młynie w podobnej liczbie jak w meczu przeciwko nam. W drugiej połowie prezentują na płocie trans „Od zawsze na zawsze” do tego sektorówkę „Targowa 15”podświetloną stroboskopami w asyście flag na kijach. Na ich sektorze pojawia się również niewielkie racowisko. Chełmianka wygrywa spotkanie i w dobrych nastrojach wracamy do domu. Cała trasa ze sporym wahadłem.

Stal Poniatowa – Unia Wilkołaz 16.09.2016

35 Stalowców dopinguje swoją drużynę przez całe spotkanie.

Trawena Trawniki – Krzczonovia Krzczonów 18/09.2016

Roztocze Batorz – Bronowice Lublin 17.09.2016

This entry was posted in Aktualności, Avia Świdnik, AZS Podlasie Biała Podlaska, Chełmianka Chełm, Górnik Łęczna, Hetman Zamość, Motor Lublin, Relacje, Stal Poniatowa, Wisła Puławy, Łada Biłgoraj. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *