Relacja i zdjęcia: 18 i 19 marca

Miniony weekend na Lubelszczyźnie można uznać za udany. Nie zabrakło akcentów ultras jak i typowo chuligańskich. Poza Wisłą Puławy, wszystkie pozostałe ekipy, którym wypadł mecz na wyjeździe ruszyły w trasę za swoim klubem. Najliczniej zaprezentowali się Motorowcy. Dobre liczby zaliczyli też fani Hetmana, Podlasia i Avii. Niestety nie posiadamy zdjęć z meczu u siebie kibiców Łady Biłgoraj.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Avia Świdnik 18.03.2017

Relacjonuje kibic Avii: Na ten wyjazd wybraliśmy się dwoma małymi autokarami w liczbie 70 osób. Jakieś 40 km przed Ostrowcem w pierwszym autobusie nawigacja aż za bardzo chciała nas poprowadzić najkrótszą trasą, przez co musieliśmy zwiedzać tamtejsze kręte, wąskie uliczki. Byliśmy zapewne największą atrakcją dla lokalnych mieszkańców od wielu lat🙂 Przez te zawirowania, pod stadion dotarliśmy pod koniec pierwszej połowy. Ostatnie osoby weszły na sektor gości zaraz po przerwie. Na plocie zawisły dwie flagi: Hamburk oraz On Tour. Nasz doping przy użyciu bębna stał na całkiem niezłym poziomie. Niestety piłkarze po raz kolejny nie dostosowali się do odpowiedniego poziomu i przegrali mecz, ponownie tracąc bramkę w ostatnich sekundach meczu. Jedyne czego nie można im odmówić to walki z liderem o każdy centymetr boiska. Widzimy się za tydzień przy Sportowej 2 na meczu z Karpatami!

Relacjonuje kibic KSZO: Kolejny domowy mecz w rundzie wiosennej przyszło nam rozegrać z Avią Świdnik. Zapowiadał się on na ciekawy pod względem kibicowskim, bowiem wiadomym było, że sektor gości tego dnia nie będzie pusty. Kibice ze Świdnika mobilizowali się na przyjazd do nas. Sobotni mecz przyciągnął na trybuny około 1000 kibiców, z czego około 120-130 stawiło się na sektorze F1. Liczba ta mogła być na pewno lepsza, ale mimo to prowadziliśmy doping od pierwszej do ostatniej minuty bez większych przerw. Ogólnie stał on na dobrym poziomie, szczególnie w drugiej połowie. Pod koniec meczu, gdy emocje na boisku wzrosły, do okrzyków podłączył się cały stadion, co dało fajny efekt. Na płocie zawisła jedna flaga „Supporters”. Kibice gości pojawili się na stadionie pod koniec pierwszej połowy w liczbie 70 osób. Przywieźli ze sobą dwie flagi. Dopingowali, jednak z naszej perspektywy byli słyszalni tylko w czasie naszych przestojów.

JKS Jarosław – Motor Lublin 18.03.2017

Relacjonuje kibic Motoru: Na pierwszy wyjazd w rundzie wiosennej wybraliśmy się do Jarosławia na mecz z miejscowym JKS’em. W sobotni poranek wyruszyliśmy w stronę Podkarpacia w sile kilkudziesięciu fur i jednego busa. Bez większych problemów, za to ze sporym balastem milicji dotarliśmy na miejsce pół godziny przed meczem. Wejście odbywało się w miarę sprawnie, choć ostanie osoby na sektor gości weszły dopiero w 30 minucie spotkania. Od momentu wejścia na sektor wszystkich, którzy mieli w planach go odwiedzić (ponad 10 osób zostało z różnych powodów pod stadionem) Tego dnia prowadziliśmy całkiem niezły doping przez całe spotkanie. Na płocie wywiesiliśmy 2 flagi: „Nieproszeni Goście” oraz „Niech nas nienawidzą..”. Przed końcem pierwszej połowy poszła w górę sektorówka „Koszulka” w asyście kilku świec dymnych w żółto-biało-niebieskich kolorach, do tego kilkanaście petard hukowych. Gospodarze uformowali ok. 150 osobowy młyn i wywiesili jedną flagę, a w drugiej połowie odpalili białe świece dymne. Mecz zakończył się wygraną naszych piłkarzy, za co otrzymali dłuższe podziękowania. W drodze powrotnej na jednym z postojów odpaliliśmy kilka rac świętując urodziny jednej z naszych koleżanek. Ostatecznie w Jarosławiu pojawiliśmy się w 270 głów, w tym jedna osoba ze Śląska Wrocław. A już w najbliższą niedzielę czeka nas kolejny mecz wyjazdowy, tym razem do Daleszyc! MOTOR ON TOUR!

Relacjonuje kibic JKS-u: Około 150 kibiców wspiera piłkarzy JKS na tym meczu w tym Gieksa (5) Unia Nowa Sarzyna (40) oraz Sokół Sieniawa (14), wielkie dzięki!

Więcej zdjęć z tego meczu tutaj

MKS Ruch Ryki – Stal Poniatowa 18.03.2017

Fani z Poniatowej wybrali się do Ryk furami w 35 osób. Na miejscu obecni też byli miejscowi fanatycy Motoru.

Lech Poznań – Górnik Łęczna 19.03.2017

Transparent wywieszony przez kiboli Kolejorza. Oczywiście Górnicy nie organizowali wyjazdu do Poznania.

Tomasovia Tomaszów Lubelski – Górnik II Łęczna 19.03.2017

Relacjonuje kibic Górnika: Pierwszy wyjazd rundy wiosennej sezonu 2016/2017 druga drużyna Górnika rozegrała w Tomaszowie Lubelskim z miejscową Tomasovią. Mecz z Tomasovią był również pierwszym wyjazdem na, który zdecydowaliśmy się wybrać w tej rundzie. Do oddalonego o 120 km Tomaszowa wyruszamy transportem samochodowym w sile 80 osób. Pod stadion docieramy na początku pierwszej połowy. Negocjacje na temat cen biletów nie dochodzą do skutku i po pierwszej połowie i kilku okrzykach „Był, będzie, jest” oraz „kapelko zdrajca wylizał żukowi jajca” wyruszamy w drogę powrotną. Podróż w obie strony z mniejszym lub większym wahadłem. Warto nadmienić, że pierwsza drużyna Górnika rozgrywała w dniu dzisiejszym spotkanie wyjazdowe z Lechem Poznań. Fani Kolejorza solidaryzują się z Nami w walce o powrót Górnika do Łęcznej i wywieszają transparent „GÓRNIK TYLKO W ŁĘCZNEJ”

Victoria Żmudź – Chełmianka Chełm 19.03.2017

Unia Hrubieszów – Hetman Zamość 19.03.2017

Ok. 140 fanatyków Hetmana zawitało do Hrubieszowa.

Orlęta Radzyń Podlaski – AZS Podlasie Biała Podlaska 19.03.2017

Relacjonuje kibic Orląt: Na ten mecz wystawiamy całkiem solidny młyn i przez całe spotkanie prowadzimy doping. Tego dnia na płocie wywieszamy tylko leciwe flagi a w drugiej połowie prezentujemy oprawę w starym stylu. Nad głowami pojawiają się balony, serpentyny i styropianowy napis ULTRAS OLD SCHOOL z celowo odwróconymi „L”. Gości autokar w drugiej połowie dojeżdżają auta.

Relacjonuje kibic AZS-u: Nas w Radzyniu 110 osób (w tym 15 osób z Warszawianki-dzięki! Na mecz wybieramy się autokarem i samochodami. Wieszamy 3 flagi. Już w sobotę wszyscy się widzimy na meczu z Resovią ! godzina 14:00.

Włodawianka Włodawa – Lewart Lubartów 19.03.2017

This entry was posted in Avia Świdnik, AZS Podlasie Biała Podlaska, Chełmianka Chełm, Górnik Łęczna, Hetman Zamość, Motor Lublin, Orlęta Radzyń Podlaski, Relacje, Stal Poniatowa, Wisła Puławy, Łada Biłgoraj. Bookmark the permalink.

2 Responses to Relacja i zdjęcia: 18 i 19 marca

  1. kurwyrzadzanarodem says:

    gdzie te chuliganskie akcenty?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *