Relacje i zdjęcia: 10-12 marca

W tej kolejce niewiele ekip coś robiło. W zasadzie tylko fanatycy Łady Biłgoraj byli na wyjeździe. Bardzo dobrze zaprezentował się Motor i AZS na swoich inauguracyjnych meczach. Dodatkowo Bialscy kibice solidnie wspomogli Pogoń Siedlce. Fani Hetmana Zamość bez młyna. Brak kibiców Orląt Radzyń Podlaski w sektorze gości w Małogoszczu. Kolejka wyraźnie bez większych historii.

Motor Lublin – Cosmos Nowotaniec 10.03.2017

Relacjonuje kibic Motoru: W związku z przełożeniem meczu w Oświęcimiu na inny termin byliśmy skazani na dłuższą przerwę zimową. Ostatecznie inauguracja wypadła na Arenie Lublin z Cosmosem Nowotaniec. Kosmiczny pojedynek obejrzało 2415 widzów, co należy uznać za dobry wynik, tym bardziej gdy weźmiemy pod uwagę takie czynniki jak markę rywala, piątkowy termin oraz późną godzinę 19:00. Dlaczego mecz odbył się w piątek, a nie np. w sobotę? Na to pytanie niech odpowiedzą ci co na siłę lansują Górnika na Arenie. Mimo, że gramy w swoim mieście nie do końca czujemy się jak u siebie, gdyż to właśnie pojedynki Górnika dyktują dni, w których Motor może rozgrywać mecze u siebie. Wróćmy jednak do samego meczu i tego co działo się na trybunach. Tradycyjnie już przez całe spotkanie wisiał transparent „Arena NIE dla Górnika”. Oprócz tego na płocie zawisły takie flagi jak „Niech nas nienawidzą byle nas się bali”, „vlepka”, „Ave Motor”, „Motor Lublin”, „Stare ReKSy”, „Wesoła Ferajna”, „Blind Fury”, oraz debiutancka fana „Dzika Szajka”. Bardzo dobrze wyglądał nasz młyn, który w najlepszym momencie liczył 800 głów. Nieźle zaprezentowały się nasze Fan-Cluby. Widoczne też pojedyncze osoby z Chełma i Wrocławia. Dało się odczuć u każdego fanatyka brak meczów co miało wyraźny wpływ na jakość dopingu zwłaszcza w pierwszych minutach spotkania. Doping był prowadzony na pewnym luzie z uwagi na rywala, o czym świadczyć mogły takie okrzyki jak „Trójkę kosmitom, Motorze, trójkę kosmitom”. O dziwo na Arenie pojawili się goście, którzy zajęli miejsca między młynem a Wesołą Ferajną w liczbie 10 osób. Jakościowo? Same wąsy i zgredy:) Mecz wygraliśmy 2:0 i po gwizdku końcowym nie mogło zabraknąć wspólnej zabawy z piłkarzami. Za tydzień w sobotę jedziemy autami do Jarosławia i liczymy, na dobrą frekwencję ekipy wyjazdowej! AVE MOTOR!

Avia Świdnik – JKS Jarosław 11.03.2017
Nas tego dnia w młynie blisko 100 osób. Na płocie wieszamy 2 flagi + transparent zachęcający na wyjazd do Ostrowca. Piłkarze remisują 1-1 tracąc bramkę w ostatniej minucie meczu. 18.03 OSIEDLA WSZYSTKIE KIERUNEK ŚWIĘTOKRZYSKIE!

Wisła Puławy – Wigry Suwałki 11.03.2017

Relacjonuje kibic Wisły: Mecz z Wigrami Suwałki przyciągnął do młyna około 50-60 Wiślaków. Sporo osób od Nas również rozsianych po innych sektorach oraz pod stadionem. Wieszamy trzy flagi i prowadzimy rwany doping, który nie stał tego dnia na najwyższym poziomie. Gości około 50 osób. Po meczu nasza upierdliwa psiarnia trzyma ich prawie dwie godziny i próbuje wcisnąć mandaty za jakieś pierdoły. ZIWPJB!

Zachodnia Strona Miasta relacjonuje: Na wczorajszym meczu melduje się 22 Fanatyków z ZSM. Liczba całkiem przyzwoita, jednak każdy z Nas wie, że stać nas więcej. Tak więc na następną zbiórkę, każdy bierze jednego ziomeczka ze sobą i poprawiamy wynik. Cała Wisła zawsze razem- ZSM!!!!

AZS Podlasie Biała Podlaska – Unia Tarnów 11.03.2017

Relacjonuje kibic AZS-u: Na pierwszym wiosennym meczu wystawiamy około 120-130 osobowy młyn. Niestety doping zaczynamy dopiero od 20 minuty spotkania przez strasznie wolne wpuszczanie kibiców na stadion. Doping dobry, a co najważniejsze bez żadnych przestojów. W drugiej połowie podkręciliśmy tempo, szczególnie przy „hej Biała gol” a dokładnie przy remiksie tej pieśni 😉. Po meczu 40 osób udaje się do Siedlec, gdzie wspieramy Pogoń na meczu z Górnikiem Zabrze. Za tydzień wszyscy udajemy się na pierwszy wiosenny wyjazd do Radzynia, a już za dwa tygodnie gramy u siebie z Resovią Rzeszów, już teraz mobilizujemy się wszyscy na te dwa arcyważne spotkania!

Lutnia Piszczac – Łada Biłgoraj 12.03.2017

Relacjonuje kibic Łady: Na najdalszym wyjeździe w sezonie zameldowało się 79 fanatyków. Razem z nami tego dnia obecnych 7 kibiców Stali Stalowa Wola, którym dziękujemy za wsparcie. Podróżujemy autokarem i kilkoma furkami. Piłkarze wygrywają 2:1 i w dobrych nastrojach wracamy do domu.