Relacje i zdjęcia: 11-13 listopada

W miniony weekend nie mogliśmy narzekać na brak aktywności ze strony ekip z naszego województwa. Głównie za sprawą wyjazdowego meczu naszej Reprezentacji oraz Marszu Niepodległości. Niestety do tej pory nie mamy wszystkich statystyk, głównie tutaj chodzi o ekipy pro-legijne (AZS, Czarni, Wisła). Ponadto doszło do ciekawego pojedynku w Zamościu. Przygotowaliśmy z tego meczu obszerną fotorelację. Niestety tą o to kolejką praktycznie kończymy zmagania w rundzie jesiennej. Czeka nas bardzo długa przerwa..

Rumunia – Polska 11.11.2016

W Bukareszcie 61  Hetman Zamość, 60 Motor Lublin, 8  Górnik Łęczna, 8 Łada Biłgoraj, 7 Unia Hrubieszów, 5 Chełmianka.

Marsz Niepodległości 11.11.2016

W Warszawie ok. 70 Motor Lublin, ok. 70 Hetman Zamość, 40 Orlęta Radzyń, ok. 25 Łada Biłgoraj, 25 Chełmianka

Opolanin Opole Lubelskie – Stal Poniatowa 12.11.2016

Opis redakcyjny: Goście pojawili się w 90 osób z jedną flagą. Wraz z pierwszym gwizdkiem zaprezentowali sektorówkę w asyście świec dymnych. Doping cały mecz, momentami bardzo głośny. Gospodarzy nie stwierdzono, choć trzeba przyznać, że dopisała frekwencja w postaci 500 widzów. Więcej zdjęć tutaj.

opolanin_stal_poniatowa_12_11_2016-5opolanin_stal_poniatowa_12_11_2016-13

Motor Lublin – Resovia Rzeszów 12.11.2016

Relacjonuje kibic Motoru: Na ostatnim meczu w rundzie jesiennej zbieramy się w ponad 400 osób. Przed rozpoczęciem meczu odśpiewaliśmy Hymn Polski z racji  Święta Odzyskania Niepodległości. Mimo słabej frekwencji doping całkiem dobry. Reagujemy na zaczepkę gości w efekcie doszło do wymiany uprzejmości.

Relacjonuje kibic Resovii: Na ostatni mecz rundy, przed długą zimową przerwą wypadł nam bardzo ciekawy wyjazd do Lublina na Motor. Podróżujemy dwoma autokarami oraz 17 furami, droga przebiega bardzo sprawnie i tuż przed godziną 19:00 jesteśmy na miejscu, po dosyć sprawnym wejściu na sektorze melduje się 163 osoby, a w autokarze zostaje 5 zakazowiczów. Na płocie wieszamy 3 nasze flagi, oraz dwa transparenty PDW, Łorek trzymaj się! w widocznym miejscu wisi również flaga Unii Tarnów która wspiera nas w 32 osoby, tego dnia przybijamy oficjalnie wspólny układ. Na samym meczu nie dzieje się nic ciekawego, przeciętny doping z lepszymi zrywami po obu stronach, trochę bluzgów, ogólnie najciekawszym wydarzeniem tego spotkania była bramka naszego zawodnika. Po meczu szybko zostajemy wypuszczeni z sektora i pakujemy się do swoich środków transportu, powrót w zimowej aurze sprawnie i bez przeszkód.

Lutnia Piszczac – Włodawianka Włodawa 12.11.2016

Relacjonuje kibic Włodawianki: 2-0 wspieramy naszych kopaczy na dzisiejszym meczu w 11 osób z dobrym dopingiem

Hetman Zamość – Chełmianka Chełm 13.11.2016

Relacjonuje kibic Chełmianki: Mobilizację na najważniejszy wyjazd rundy rozpoczęliśmy bardzo późno, niecały tydzień przed meczem. Na dobitkę na przesłanie listy wyjazdowej mieliśmy praktycznie tylko 3 dni, a zatem zapisy musieliśmy robić w ekspresowym tempie. Mimo tych niedogodności stawiamy się w Zamościu w liczbie 295 osób (w tym 51 Górnik, 20 Motor, 55 nasz FC Krasnystaw i gościnnie 5 Orlęta Radzyń). Sama zbiórka i droga do celu poszły bardzo sprawnie. W komplecie na sektorze gości jesteśmy ok.25 minuty. Wieszamy flagi: „Krasnystaw”, „Kubeł”, „Zawsze wierni”, „Chełmianka” oraz małą emigrantów. Do tego zakładamy białe i zielone peleryny. Ponadto machamy kilkunastoma flagami na kijach. Doping z naszej strony dobry, a momentami bardzo dobry, w czym oczywiście trochę pomógł wynik. Parę przyśpiewek wyszło naprawdę zgrabnie, jak sztandarowe: „Jedno miasto”, czy zgodowa „Chuligańska brać”. Warto zauważyć, że na wyjazd pojechały wszystkie pokolenia fanatyków Chełmianki. Nie zabrakło tych z roczników 64-69, którzy tą całą zabawę u nas zaczęli, jak i najmłodszego kibicowskiego narybku. Trochę osób przyjechało specjalnie na ten mecz z emigracji, m.in. masz wieloletni młynowy K., który mimo upływu lat pokazał, że wciąż jest w dobrej formie.
Podsumowując: to był dla nas dobry mecz i bardzo solidny wyjazd.
DERBY SĄ NASZE!!!

Relacjonuje kibic Górnika: W niedzielny poranek grupa Górników postanowiła wesprzeć swoich braci na ważnym wyjeździe do Zamościa na, który to Chełmianka prowadziła szeroko zakrojoną mobilizację. Na wyjazd udajemy się dwunastoma autami w sile 51 osób w tym dziewięciu Górników z Lubartowa. Chełmianka wybrała transport zarówno autokarowy jak i osobówkami. Wejście na stadion przebiegało sprawnie, ostatnie osoby pojawiły się na sektorze gości około 20-tej minuty spotkania. Cała grupa łącznie z nami i kilkoma osobami z Motoru (ok. 20 osób) liczyła około 300 osób, gościnnie również 5 osób z radzyńskich Orląt. Większość osób w kalce gości ubrana jest w białe i zielone peleryny co dało naprawdę fajny efekt tworząc dwukolorowy sektor. Na płocie zostaje wywieszonych pięć flag. W pierwszej połowie obie ekipy prezentują oprawy, Chełmianka macha flagami na kijach, a Hetman prezentuje choreografię w postaci transparentu „Wielka Polska” z orłem oraz biało-czerwone flagi na kijach. Hetman zebrany w młynie w około 400 osób w drugiej połowie prezentuje jeszcze jedną oprawę przedstwaijącą sektorówkę z biało-zielono-czerwonych pasów po obu stronach i grafiki „Hetman Wielki Koronny” zaprezentowanej w sektorze gości w Łęcznej. Doping Chełmianki z perspektywy sektora gości bardzo dobry z lepszą drugą połową, Hetmana praktycznie nie słychać. Warto zaznaczyć, że podczas spotkania po oby stronach zero bluzgów pod adresem rywali. Chełmianka wygrywa spotkanie na szczycie czwartej ligi 4:0 i w dobrych nastrojach wracamy do domów. Trasa w obie strony z balastem. Więcej zdjęć tutaj.

hetman_zamosc_chelmianka_chelm_13_11_2016-26hetman_zamosc_chelmianka_chelm_13_11_2016-14hetman_zamosc_chelmianka_chelm_13_11_2016-35hetman_zamosc_chelmianka_chelm_13_11_2016-23

This entry was posted in Aktualności, Chełmianka Chełm, Górnik Łęczna, Hetman Zamość, Motor Lublin, Orlęta Radzyń Podlaski, Relacje, Reprezentacja, Stal Poniatowa, Unia Hrubieszów, Łada Biłgoraj. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *