Relacje i zdjęcia: 13-14 października

Zapraszamy do przejrzenia podsumowania z minionego weekendu na Lubelszczyźnie. Niewątpliwie głównym wydarzeniem była Kontrmanifestacja środowisk narodowych, Motorowców i mieszkańców Lublina wobec „parady równości”. Blokada okazała się nieskuteczna, gdyż wielokrotnie dochodziło do pacyfikacji przez policję. Mimo wszystko Lublin dość jasno określił się jakim jest miastem – bez wątpienia nie ma tutaj miejsca na dewiacje.

Kontrmanifestacja wobec parady równości w Lublinie 13.10.2018

Ruch Narodowy Lublin: Wczoraj ulicami Lublina nie bez większych problemów przeszedł tzw „marsz równości”. O samych uczestnikach ww. marszu nic napisać nie można oprócz tego, że była to garstka osób w wieku 16-20 lat z samego Lublina, natomiast liczbę nabiła reszta; zbieranina z całej Polski. Wszyscy mieszkańcy miasta w tym środowiska Narodowe oraz kibice Motoru Lublin wyrazili swoją niechęć do promowania ideologii lgbt wśród społeczeństwa. Negatywne opisy medialne wczorajszych zajść to tylko i wyłącznie karygodne działania policji. Jak widać nie ma to znaczenia czy u władzy jest PO czy PiS, w pacyfikacji demonstrantów nie różnią się niczym. Kiedy manifestuje KOD czy Obywatele RP policja obchodzi się z nimi jak z dziećmi. Warty podniesienia jest fakt nieudanej próby zgłoszenia zgromadzenia spontanicznego przez przedstawicieli Ruchu Narodowego oraz Młodzieży Wszechpolskiej. „Spotkaliśmy się z totalną ignorancja policji a następnie – dosłownie, pacyfikacją”. Mamy nadzieję, że kolejnym razem władze miasta nie dopuszcza do tak kuriozalnej sytuacja jaka miała miejsce wczoraj zarówno w kwestii samej zgody na organizację marszu równości jak i działań policji. Udowodniliśmy wczoraj, że Lublin jest miastem Narodowym, który nie godzi się na promocję dewiacji! Zawsze będziemy stać na straży obrony wartości chrześcijańskich. Ogromne podziękowania składamy na ręce Młodzieży Wszechpolskiej, Obozu Narodowo Radykalnego, organizacji katolickich oraz kibicowskich, które kulturalnie manifestowały a przede wszystkim mieszkańców Lublina.Razem i wspólnymi siłami możemy jeszcze wiele udowodnić. Lublin był pierwszym miastem w Polsce, które postawiło taki opór.

Co ciekawe ta relacja została usunięta z fanpage’a Lubelskiej Sceny a administrator otrzymał bana. 

Motor Lublin – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 13.10.2018

Kilka godzin po kontrmanifestacji odbył się w Lublinie mecz Motoru z KSZO. Gospodarze uformowali 500 osobowy młyn i prowadzili przyzwoity doping przez całe spotkanie. Na płocie oprócz flag zawisł transparent „Bączek PDW”. Na tym meczu obecna spora delegacja kibiców Śląska Wrocław w tym Klub Kibiców Niepełnosprawnych z Milicza z flagą. Gości 65 osób z dwoma flagami. Mecz bez obustronnych bluzgów.

AZS Podlasie – Orlęta Radzyń Podlaski 13.10.2018 (Piszczac)

AZS Podlasie: Na mecz z Orlętami zbieramy się w około 70 osób. Tego dnia wspiera nas Pogoń Siedlce z flagą (Dzięki!). Piłkarze rozgrywają kolejne fatalne spotkanie i umacniają swoją pozycję na dole tabeli.

Orlęta Radzyń: W Piszczacu (gdzie aktualnie swoje mecze rozgrywa drużyna z Podlasia) na zakazie pojawiło się 60 kibiców Orląt, którzy podróżowali autami.

Goście:

Hetman Zamość – Górnik II Łęczna 13.10.2018

Sokół Sieniawa – Chełmianka Chełm 14.10.18
W niedzielne popołudnie zajeżdżamy do Sieniawy w 80 osób, wspierani przez 30 Braci z Górnika. Tego dnia na płocie wisi flaga ZAWSZE WIERNI oraz kilkukrotnie zaznaczamy swoją obecność. Poprzedniego dnia parę osób od nas uczestniczy razem z resztą w blokadzie parady części do rowerów w Lublinie.

Górnik Łęczna – Znicz Pruszków 14.10.2018

O meczu ze Zniczem wspominamy tylko głównie z racji obowiązku. Mecz pod względem frekwencji wypadł bardzo słabo. Na stadionie pojawiło się zaledwie 765 osób i był to najgorszy mecz pod względem frekwencji od startu sezonu. Po raz pierwszy od dwóch lat na stadionie pojawiło się 36 kibiców. Nie dopisała frekwencja na całym stadionie jak i zarówno na Trybunie B, na której pojawiło się według wejściówek 124 osoby, jednak napisanie o 100 osobowym młynie nie powinno być przesadą. Na płocie pojawiła się jedna fana „Górnik Łęczna”, a doping można nazwać sporadycznym i słabym. Kto jak nie fanatycy na Trybunie B powinni wspierać Górników gdy nie idzie?? Pamiętajcie o tym gdy kolejny raz postanowicie odpuścić słabszy pod względem kibicowskim mecz. To my swoim dopingiem i atmosferą powinniśmy przyciągać kibiców na trybuny jeżeli nie potrafią tego zrobić piłkarze! Już za niespełna tydzień ciekawy autokarowy wyjazd do Tarnobrzegu, a za dwa tygodnie priorytetowy mecz w Łęcznej ze Stalówką, na którym nie powinno zabraknąć nikogo kto chociaż w najmniejszym stopniu mówi o sobie kibic Górnika! WGW

Górnicy wspomagają:

Nie każdy fanatyk spoczywa na laurach po jednym meczu w weekendzie. Po sobotnim wyjeździe do Siedlec, następnego dnia w niedzielę [14.10] grupa 18-tu Górników wspiera Chełmiankę na ich meczu domowym z Hutnikiem Kraków. Z kolei po sobotnim spotkaniu domowym ze Zniczem Pruszków, w niedzielę do Sieniawy razem z ok. 50 kibicami Chełmiaki wyruszyło w trasę 30-tu zielono-czarnych fanatyków.

Stal Kraśnik – Stal Rzeszów 14.10.2018

Stal Rzeszów: „Nas w Kraśniku 165 osób w tym Nasi przyjaciele KARPATY KROSNO – 20 , STAL STALOWA WOLA – 50 – DZIĘKI ZA WSPARCIE ! Na płocie wieszamy dwie flagi „ŚmK” oraz jedną Karpat „CHMS”. Piłkarze po emocjonującym meczu do ostatniej minuty remisują 2:2 co daje nam pozycję lidera w ligowym rozrachunku!”

This entry was posted in AZS Podlasie Biała Podlaska, Chełmianka Chełm, Górnik Łęczna, Hetman Zamość, Motor Lublin, Orlęta Radzyń Podlaski, Relacje. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *