Relacje i zdjęcia: 23-24 września i 1-2 października

Prezentujemy dwie kolejki w jednym artykule, gdyż 23-24 września niewiele się wydarzyło i tylko kilka ekip cokolwiek działało. W ten weekend najciekawiej było w Świdniku. Do atrakcji mogło też dojść na trasie za sprawą pewnych lubelskich ekip. Generalnie kolejka słaba, ale zdecydowanie lepsza niż poprzednia.

Victoria Żmudź – Łada Biłgoraj 24.09.2016

Tur Milejów – Stal Poniatowa 24.09.2016

Opis redakcyjny: W okręgówce czasem też coś tam się dzieje, a to głównie za sprawą kibiców Stali Poniatowa, którzy starają się wspierać swoją drużynę na każdym meczu. Tym razem zawitali oni do Milejowa w sile 25 osób, dodatkowo byli wspierani przez fanów Sparty Rejowiec w 16 głów. Obie ekipy wywiesiły na płocie po jednej ze swoich flag. Doping prowadzili przez całe spotkanie, lecz z częstymi przestojami. W pierwszej połowie pojawiło się też trochę pirotechniki. Wśród gospodarzy przeważali głównie zgredzi w tym dwie przedstawicielki płci pięknej. Przy niekorzystnym wyniku, a faktem jest, że Stal rozstrzelała się w drugiej połowie, miejscowi zaczęli opuszczać stadion. Podczas meczu nie zabrakło stróżów prawa, którzy dojechali pod koniec 1 połowy w postaci kabaryny i kryminalnej, w składzie i tutaj uwaga: jednej osoby:). Meczy zakończył się zwycięstwem 0:4 dla Stali Poniatowa. Widzów ponad 100 wliczając to oczywiście gości:) Przy okazji kilka słów o obiekcie milejowskim, który choć jest skromny to ma swój klimacik.  Trybuny są tylko po jednej prostej, z czego środkowa ich część jest zadaszona i oferuje około 100 miejsc. Natomiast wokoło stadionu rosną drzewa, a ponad nimi wyrasta wysoki komin, co stanowi dodatkowy smaczek całej scenerii.

Kryształ Werbkowice – Hetman Zamość 28.09.2016 (PP)

Na pucharowym spotkaniu w środku tygodnia w Werbkowicach ok. 60 fanatyków Hetmana Zamość.

Motor Lublin – Podhale Nowy Targ 28.09.2016

Relacjonuje kibic Motoru: Za nami zaległy mecz z Podhalem Nowy Targ i pora jak najszybciej o nim zapomnieć. Tak naprawdę było źle pod każdym względem. Zacznijmy od frekwencji. Nie dość, że mecz przełożono z soboty na środę, to jeszcze ustalono wcześniejszą godzinę, niż zwykle. Do tego biorąc pod uwagę ostatnie wyniki drużyny, to chyba nikt nie spodziewał się na Arenie tłumów. W efekcie frekwencja w meczu z Podhalem była jedną z niższych ze wszystkich dotychczasowych spotkań Motoru rozegranych na Arenie Lublin! 1451 widzów, czyli liczba w jakiej jeszcze parę miesięcy temu potrafiliśmy zebrać się w naszym młynie. Tym razem sektor H świecił pustkami i w najlepszym momencie znajdowało się na nim ok. 400 fanatyków plus oczywiście Wesoła Ferajna. Wiele zastrzeżeń można mieć do dopingu, który tylko momentami stał na niezłym poziomie. Mimo ogromnych starań prowadzącego u większości osób zabrakło zaangażowania. Patrząc jednak na postawę naszych grajków można znaleźć dla tych osób usprawiedliwienie. Na płocie wywiesiliśmy nastepujące flagi: „Władcy Wschodu”, „Motor Lublin”(z czachą), „Motorowcy”, „FC Bełżyce”, „Stare ReKSy”, „Wesoła Ferajna” i transparent „Arena nie dla Górnika, w Lublinie tylko Motor”. Tak jak już zostało wspomniane piłkarze zawiedli po raz kolejny. Dopiero w drugiej połowie coś tam zaczęli biegać i po wielkich męczarniach doprowadzili do remisu 2:2. Po gwizdku końcowym postanowiliśmy skwitować ich postawę w sposób jednoznaczny – „bez komentarza”. Stąd też bez słowa opuściliśmy trybuny. Teraz czeka ich ciężka przeprawa w Świdniku. Szczerze? Mają to po prostu wygrać, nic innego nas nie interesuje..

Wisła Puławy – Zagłębie Sosnowiec 01.10.2016

Relacjonuje kibic Wisły: Na wczorajsze spotkanie z Zagłębiem, zbieramy się ” na Zielonym” w 30 osób. Na stadionie wraz z resztą Wiślackiej Braci i delegacją Pogoni tworzymy ponad 80 osobowy młyn. Spotkanie zaczyna się minutą ciszy dla Ś.P. Marcina. Goście z Sosnowca zapełnili sektor dla przyjezdnych prowadząc ładny doping. My także stajemy na wysokości zadania w drugiej połowie rozkręcając cały stadion wielokrotnie. Trzeba powiedzieć, że pikole się u nas rozkręcają i z meczu na mecz jest co raz lepiej. Ostatnie 5 minut cały stadion obserwuje na stojąco głośno dopingując puławski zespół. Piłkarze, po raz kolejny pokazując charakter i walkę, remisują kolejny mecz z faworytem urywając mu punkty i zdobywają kolejne jedno oczko do utrzymania pierwszej ligi w Puławach. Brawo Panowie!!!

 

AZS Podlasie Biała Podlaska – JKS Jarosław 01.10.2016

Relacjonuje kibic AZS-u: Na wczorajszym meczu wystawiamy młyn liczący około 80 osób. Prowadzimy dobry doping, odświeżamy kilka starych przyśpiewek. Gości brak.


Avia Świdnik – Motor Lublin 01.10.2016

Relacjonuje kibic Avii: Derby wzbudzają w kibicu największe emocje, jest to piłkarskie święto, na które czeka się cały rok. Mobilizację na mecz z Motorem zaczęliśmy dwa tygodnie wcześniej. Na mieście pojawiło się setki plakatów i transparentów, co przełożyło się na dobrą frekwencję. Z placu Konstytucji wyruszamy pochodem na Sportową 2. Na stadionie łącznie 1400 widzów (oficjalnie, nieoficjalnie ok. 1700) w tym +/- 300 utworzyło młyn, który przed wejściem przeszedł selekcję – zero dziewczyn i małolatów. Nasz doping tego dnia stał na bardzo wysokim poziomie. Na płocie trzy flagi w tym jedna ,,Avia Świdnik” z wizerunkiem lotnika, która zalicza debiut. Mieliśmy na ten wyjątkowy mecz przygotowaną oprawę, nad którą spędziliśmy wiele dni i wydaliśmy swoje własne pieniądze. Niestety, nie wszystkim ludziom w tym kraju grozi kara za kradzież cudzej własności. Panowie w mundurach są ponad prawem i w bezczelny sposób ukradli nam to, co przygotowaliśmy. Zrobili to wizytując rano stadion w poszukiwaniu pirotechniki. Oczywiście rac itp. nie znaleźli, więc postanowili ukraść sektorówkę. Całość odbywała się przy biernej postawie członka zarządu Avii, który bez żadnego nakazu otwierał im wszystkie drzwi – takiego zachowania nie będziemy tolerować. To nie koniec popisów geniuszy z policji tego dnia. Przed wejściem na stadion wchodzili w tłum i w agresywny sposób szarpali ludzi, by ich dokładnie sfilmować. Po meczu jedna osoba od nas zostaje powinięta. Niestety piłkarze przegrywają derby 0:3. Mimo to szanujemy ich wkład i walkę na rzecz Avii w okolicznościach, gdzie nie dostają wypłat i wspomagamy ich finansowo dochodem ze sprzedanych przed meczem szalików i wpłat na konto. Goście określili się na 320 osób ze zgodami, w tym sporo dziewczyn i małolatów. Zaprezentowali skromną oprawę z koszulek i świec dymnych. Ich doping z naszej perspektywy praktycznie niesłyszalny.

Relacjonuje kibic Motoru: Do Świdnika wybraliśmy się w 320 osób w tym delegacje Chełmianki i Śląska. Tradycyjnie już nie robiliśmy na te derby mobilizacji gdyż organizator oferuje tylko 300 wejściówek. Wchodzenie do klatki było dosyć nerwowe w wyniku czego kilkadziesiąt osób wjechało z bramą. Na płocie wywiesiliśmy 4 flagi: „AVE Motor”, „Motorowcy”, „Motor Lublin”, „Władcy wschodu”. Podczas meczu zaprezentowaliśmy 3 stare sektorówki – koszulki w żółto biało niebieskich barwach, a przy tym odpaliliśmy kilka świec dymnych. Sam mecz to bluzgoteka w wykonaniu jednych i drugich. Od poniedziałku rozpoczęły się zatrzymania – ACAB! Mecz bez większej historii, ale co najistotniejsze piłkarze odnieśli wreszcie zwycięstwo.

Unia Tarnów – Orlęta Radzyń Podlaski 01.10.2016


LKS Milanów – Chełmianka Chełm 02.10.2016

Relacjonuje kibic Chełmianki: Nas autokarem i autami 84 osoby (w tym 17 Fc Krasnystaw) , dodatkowo wspierają nas nasi bracia z Górnika w liczbie 20 osób ( w tym 15 Fc Lubartów) i 5 z Motoru oraz gościnnie 4 osoby z Orląt Radzyń, wszystkim obecnym dziękujemy za przybycie i wsparcie. Cała droga z wahadłem.Wygrywamy 8-0 i dzięki remisowi Hetmana w Lubartowie wracamy z 2 punktową przewagą na fotel lidera.


Lewart Lubartów – Hetman Zamość 02.10.2016

55 fanatyków Hetmana Zamość w Lubartowie z jedną swoją flagą. Gospodarze ze skromnym młynkiem mają jakieś spięcie z ochroną (starymi zgredami).

Stal Poniatowa – Sygnał Lublin 02.10.2016

Roztocze Batorz – LKS Trawniki 02.10.2016

Włodawianka Włodawa – Tomasovia Tomaszów Lubelski 02.10.2016

LKS Biskupice – Bronowice Lublin 02.10.2016

This entry was posted in Aktualności, Avia Świdnik, AZS Podlasie Biała Podlaska, Chełmianka Chełm, Hetman Zamość, Lewart Lubartów, Motor Lublin, Orlęta Radzyń Podlaski, Relacje, Stal Poniatowa, Wisła Puławy, Łada Biłgoraj. Bookmark the permalink.

One Response to Relacje i zdjęcia: 23-24 września i 1-2 października

  1. żoli pąpą says:

    Dlaczego brak relacji Orląt z ich powrotu z Tarnowa?Czyżby kupa w majty ich dopadła do wyjscia do Łady Biłgoraj która czekała na nich?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *