Relacje i zdjęcia: 3 i 5-7 maja

Tym razem postanowiliśmy w naszym podsumowaniu połączyć wydarzenia z weekendu z meczami rozegranymi 3 maja w III lidze. Poniżej znajdziecie opisy z derbów Lubelszczyzny Motor-Avia, czy też opis Motorowców z dalekiej podróży do Nowego Targu. Na swoich wyjazdach obecni fanatycy Chełmianki i Hetmana.

Podhale Nowy Targ – Motor Lublin 03.05.2017

Relacjonuje kibic Motoru: Do Nowego Targu wybraliśmy się 5 autokarami i 6 furami w 290 osób w tym Górnik 31, Chełmianka 29, Śląsk 12. Podróż w obie strony ze sporym balastem. Na miejsce dotarliśmy na godzinę przed meczem. Z uwagi na niewielkie rozmiary klatki część wiary postanowiła pozostać przy autokarach. W sektorze gości wywiesiliśmy dwie flagi „Nieproszeni Goście” oraz jedną Chełmianki. Doping prowadziliśmy przez całe spotkanie, ale tego dnia stał on na średnim poziomie. W drugiej połowie pojawili się gospodarze w kilkadziesiąt osób z jedną flagą. Po meczu świętowanie z piłkarzami kolejnego zwycięstwa z rzędu, po czym zawinęliśmy się w drogę powrotną. Na jednym z postojów dogoniliśmy naszych piłkarzy, co skrzętnie wykorzystaliśmy do wspólnej zabawy. Cieszymy się, że nasza drużyna coraz bardziej utożsamia się z Motorem, a sami zawodnicy podchodzą do nas z szacunkiem. Co ciekawe podczas tego wyjazdu wprowadziliśmy do naszego repertuaru nową pieśń – „Żółto Biało Niebieska Banda”, ale oficjalnie będzie miała okazję zadebiutować dopiero podczas zbliżających się Derbów z Avią. Na koniec wszystkim zgodowiczom i układowiczowi  wielkie dzięki za wsparcie! 

Relacjonuje kibic Podhala: Chcąc zakończyć tegoroczną majówkę dobrym akcentem w święto trzeciego maja,kiedy to podejmujemy u siebie drużynę z Lublina nasi bracia z Gorlic grają w Maniowach. Zbieramy się w umówionym miejscu o 16:00. Z racji tego że obydwa mecze rozgrywane są o tej samej porze,postanawiamy wesprzeć Glinik w pierwszej połowie i wrócić na drugą połowę do siebie. Do Maniów jedziemy autokarem w 48 osób gdzie docieramy kilka minut przed pierwszym gwizdkiem. Prowadzimy doping przez około 30 minut po czym ładujemy się do autokaru i wracamy do Nowego Targu. Na miejscu wymieniamy przemoczoną flagę i udajemy się pod stadion,gdzie docieramy około 65 minuty i prowadzimy dobry doping do końca meczu,który nasi piłkarze niestety przegrywają 0:1.

AZS Podlasie Biała Podlaska – Wierna Małogoszcz 03.05.2017

Orlęta Radzyń Podlaski – Unia Tarnów 06.05.2017

Motor Lublin – Avia Świdnik 07.05.2017

Relacjonuje kibic Motoru: W 28 kolejce ligowych zmagań, podobnie jak kilkanaście dni wcześniej w Pucharze Polski lubelski Motor stoczył derbowy pojedynek z Avią Świdnik. Dogodny niedzielny termin i świetna postawa piłkarzy zdecydowanie miały wpływ na liczbę widzów, bo tego dnia na Arenie zjawiło się 4050 fanów i jak dotychczas jest to rekord frekwencji w tym sezonie. Kolejny mecz z rzędu konkretnie prezentował się nasz młyn, który na derbach liczył ok. 1000 fanatyków! Doping, podobnie jak liczba osób na stadionie, zdecydowanie najlepszy w tym sezonie. Mimo usilnych zaczepek gości, którzy byli ledwo słyszalni, skupiamy się przede wszystkim na wspieraniu naszej drużyny, ostatecznie kilka razy oznajmiając sąsiadkom co o nich sądzimy. Warto zaznaczyć, że na tym meczu debiutuję kolejna nowa pieśń ”Żółto-Biało-Niebieska Banda”, która po zdobytej bramce wybrzmiewała kilka dobrych minut z naszego sektora. W młynie tego dnia dnia zawisło 6 flag: ”Motorowcy”, ”Elita Wschodu”, ”Ave Motor”, ”Bastion Bełżyce”, ”Tylko Motor”, ”Motor Lublin z czachą” oraz tradycyjnie transparent ”Arena nie dla Górnika – w Lublinie Tylko Motor”. Dodatkowo sektor I niezmiennie zdobiły flagi ”Wesoła Ferajna” i ”Stare ReKSy”. Goście na tym meczu pojawili się w 108 osób z trzema flagami. Piłkarze kolejny raz udowodnili znakomitą formę i odnieśli 11 zwycięstwo z rzędu w lidze, pokonując Avię 2:0! Po zakończeniu spotkania razem z zawodnikami wspólnymi śpiewami świętujemy wygraną.

Relacjonuje kibic Avii: Na meczu derbowym w Lublinie meldujemy się w 120 osób.

Lutnia Piszczac – Chełmianka Chełm 07.05.2017

Relacjonuje kibic Chełmianki: W Piszczacu w sektorze gości meldujemy się w 85 głów, w tym 9 FC Krasnystaw. Bracia z Górnika wspierają nas w 9 osób.

LKS Milanów – Hetman Zamość 06.05.2017 (Parczew)

85 fanatyków Hetmana w Parczewie z m.in. najdłuższą ze swoich flag.

Sygnał Lublin – Stal Poniatowa 06.05.2017

Około 20 kibiców Stali Poniatowa zawitało do Lublina. Podczas meczu wsparło ich kilku Motorowców. Goście bez dopingu i flagi, jedynie po gwizdku końcowym symboliczny okrzyk dla piłkarzy. 

Speed Car Motor Lublin – Naturalna Medycyna PSŻ Poznań 06.05.2017

This entry was posted in Aktualności, AZS Podlasie Biała Podlaska, Chełmianka Chełm, Górnik Łęczna, Motor Lublin. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *