Relacje i zdjęcia: 8-9 października

Kolejka bardzo słabiutka. Wiele ekip nie zdecydowało się na wystawienie młyna na swoich meczach domowych. Kilka ekip zaliczyło zera wyjazdowe. Najciekawiej było w Lublinie, ale jedynie pod względem liczb obu ekip. Ponadto mamy niepotwierdzoną informację o reaktywacji łukowskich fanów, którzy rzekomo wystawili młyn na meczu u siebie. 

Wisła Puławy – Miedź Legnica 08.10.2016

Relacjonuje kibic Wisły: Na sobotnim meczu z Miedzią Legnica zbiera się nas około 60-70 osób z czego 5 to kibice siedleckiej Pogoni. Wieszamy trzy flagi i przez całe spotkanie prowadzimy głośny i równy doping mimo niesamowitych batów jakie dostawali nasi piłkarze na boisku. Mocno Wisła!

Relacjonuje kibic Wisły (Zachodnia Strona Miasta): Na wczorajsze spotkanie zbieramy się „na Zielonym” w 25 osób. Frekwencja jak na nas nieco słabsza. Pogoda jest fatalna dlatego w ramach rozgrzewki drogę na stadion umilamy sobie ciągłym śpiewem. Mecz w wykonaniu naszych piłkarzy- tragedia… Może nie tyle sama gra, ponieważ w żadnym meczu nie jesteśmy faworytem, co katastrofalny wynik. Doping wraz z upływem czasu i wydarzeniami na boisku słabł, by w ostatniej fazie spotkania rozkręcić się na maksa. Mecz kończymy fanatycznym dopingiem bez koszulek, za co piłkarze nam dziękują i w dobrych nastrojach czekamy na kolejny weekend. AVE WISŁA

AZS Podlasie Biała Podlaska – Stal Rzeszów 08.10.2016

Tomasovia Tomaszów Lubelski – Łada Biłgoraj 9 października, 15:00

Relacjonuje kibic Łady: Na kilka dni przed meczem władze Tomasovii podejmują decyzję o niewpuszczeniu nas na obiekt. Mimo to pod stadion dociera ponad 80 fanatyków. Tego dnia wspiera nas POLONIA PRZEMYŚL w sile 14 osób i 2 osoby ze STALÓWKI – za co wielkie dzięki! Kilkukrotnie zaznaczamy obecność i zawijamy w drogę powrotną. Zawodnicy niestety wysoko przegrywają drugi mecz z rzędu.

Od redakcji: Hetmanowcy przy okazji meczu Tomasovia-Łada pojawiają się w 80-90 osób (21aut).

Stok Zakrzówek – Stal Poniatowa 09.10.2016

Od redakcji: 25 gości bez flagi ze sporadycznym dopingiem.

Bronowice Lublin – KS Uniszowice 09.10.2016


LKS Trawniki – Perła Mełgiew 09.10.2016

Motor Lublin – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 12.10.2016

Relacjonuje kibic Motoru: Pierwotny termin rozegrania meczu z KSZO ustalony był na sobotę 8 października jednak z powodu meczu młodzieżowej reprezentacji Polski, nasze spotkanie ostatecznie zostało przełożone na środowy wieczór 12 października. Skromna, lecz dosyć skuteczna mobilizacja w naszej ekipie przyniosła efekty i w środę o godzinie 20:00 na Arenie pojawiło się 2479 osób. Na tym meczu tworzymy młyn w ok. 700 osób. Tego dnia wpiera nas Chełmianka w 70 osób. Doping na tym spotkaniu pozostawiał wiele do życzenia, jedynie pojedyncze przyśpiewki potrafiliśmy zaśpiewać w miarę głośno, jednak jak na naszą liczbę w młynie wypadło to bardzo słabo. Razem z kibicami gości kilkukrotnie pozdrowiliśmy milicję.  Na sektorze H zawisło 5 flag: ”Motor Lublin z czachą”, „Alkohol Brygada”, „Lubartów”, „Zygmuntowskie Aleje” oraz jedno płótno naszych braci z Chełma ”Tylko Chełmianka”. Dodatkowo na sektorze Ferajny tradycyjnie już zawisły dwie fany: ” Wesoła Ferajna ” i ”Stare ReKSy”. Goście pojawili się w liczbie 370 osób, razem ze swoimi zgodami. Dobrze oflagowali swój sektor wywieszając łącznie 11 flag. Piłkarze kolejny raz pokazali ile są warci i przegrali kolejne spotkanie tym razem 0:1. Do końca sezonu pozostało jeszcze sporo czasu, ale o planach awansu w tym sezonie raczej możemy zapomnieć. MOTOR TO MY!

Relacjonuje kibic Chełmianki: W środę wspieramy Motor podczas meczu z KSZO w ponad 70 osób.

Relacjonuje kibic KSZO: Mecz z Motorem Lublin miał się odbyć pierwotnie w sobotę 8 października, jednak ostatecznie do Lublina przyszło nam się wybrać w środę, 4 dni później. Środek tygodnia to niezbyt dobry termin, jednak mimo to mocno mobilizowaliśmy się na ten wyjazd. Na mieście zawisły transparenty, plakaty, a także pojawiła się zapowiedź filmowa. Z Ostrowca wyruszyliśmy 3 autokarami i kilkoma samochodami w liczbie 167 osób. Po drodze dołączyli do nas nasi układowicze z Lipska w liczbie 57 osób i takim składem pojawiamy pod stadionem z dużym zapasem czasu. Wejście na sektor przebiega sprawnie, jednak ochrona nie pozwala nam wnieść przygotowanej specjalnie na ten mecz sektorówki. W pierwszej połowie dołączyli do nas fanatycy Lecha Poznań w liczbie 134 osób, którzy mieli ze sobą 4 flagi: „e-Lech’02”, „Rataje”, „Legion Piła”, a także flagę z wizerunkiem śp. Damiana. Ponadto na sektorze zawisły takie flagi jak „Świętokrzyska Duma”, „CH O H Group ’05”, „K.SZO O.strowiec”, „Ostrowczanie”, „Wielka Polska”, debiutująca flaga poświęcona naszemu zmarłemu koledze – Łukaszowi, a także jedna fana Powiślanki Lipsko. Razem z nami obecna była także 12-osobowa delegacja Arki Gdynia. W sumie w sektorze gości pojawiło się 370 kibiców. Nasz doping tego dnia na pewno mógł być lepszy patrząc na liczbę, jednak nie było najgorzej. Tradycyjnie najlepiej wychodziła nam przyśpiewka „Każdy z nas to wie”, którą ciągnęliśmy przez dłuższy czas zarówno w pierwszej, jak i drugiej połowie. Razem z gospodarzami „pozdrowiliśmy” także policję. Po meczu świętowaliśmy razem z piłkarzami zwycięstwo i po 15 minutach rozeszliśmy się do autokarów. Droga powrotna z dużym balastem i bez żadnych przygód.

This entry was posted in Aktualności, AZS Podlasie Biała Podlaska, Chełmianka Chełm, Hetman Zamość, Motor Lublin, Relacje, Stal Poniatowa, Tomasovia Tomaszów Lubelski, Wisła Puławy, Łada Biłgoraj. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *