Relacje i zdjęcia: 8 i 9 października

hetman_zmc_w_tomaszowieNajciekawszym wydarzeniem zapowiadał się mecz Motoru z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, który przeniesiono na środę. Zgodnie z oczekiwaniami klatka w Lublinie cieszyła się sporym zainteresowaniem. Mecz bez większej historii. Na swój wyjazd ruszyli kibice Łady Biłgoraj, którzy nie zostali wpuszczeni na sektor gości. Kolejka bardzo słaba i tylko kilka ekip coś tam jeszcze działało.

Wisła Puławy – Miedź Legnica 08.10.2016

Relacjonuje kibic Wisły: Na sobotnim meczu z Miedzią Legnica zbiera się nas około 60-70 osób z czego 5 to kibice siedleckiej Pogoni. Wieszamy trzy flagi i przez całe spotkanie prowadzimy głośny i równy doping mimo niesamowitych batów jakie dostawali nasi piłkarze na boisku. Mocno Wisła!

Relacjonuje kibic Wisły (Zachodnia strona miasta): Na wczorajsze spotkanie zbieramy się „na Zielonym” w 25 osób. Frekwencja jak na nas nieco słabsza. Pogoda jest fatalna dlatego w ramach rozgrzewki drogę na stadion umilamy sobie ciągłym śpiewem. Mecz w wykonaniu naszych piłkarzy- tragedia… Może nie tyle sama gra, ponieważ w żadnym meczu nie jesteśmy faworytem, co katastrofalny wynik. Doping wraz z upływem czasu i wydarzeniami na boisku słabł, by w ostatniej fazie spotkania rozkręcić się na maksa. Mecz kończymy fanatycznym dopingiem bez koszulek, za co piłkarze nam dziękują i w dobrych nastrojach czekamy na kolejny weekend. AVE WISŁA

AZS Podlasie Biała Podlaska – Stal Rzeszów 08.10.2016

Tomasovia Tomaszów Lubelski – Łada Biłgoraj 09.10.2016

Relacjonuje kibic Łady: Na kilka dni przed meczem władze Tomasovii podejmują decyzję o niewpuszczeniu nas na obiekt. Mimo to pod stadion dociera ponad 80 fanatyków. Tego dnia wspiera nas POLONIA PRZEMYŚL w sile 14 osób i 2 osoby ze STALÓWKI – za co wielkie dzięki! Kilkukrotnie zaznaczamy obecność i zawijamy w drogę powrotną. Zawodnicy niestety wysoko przegrywają drugi mecz z rzędu.

Kilka słów od redakcji: Hetmanowcy przy okazji meczu Tomasovia-Łada pojawili się w 80-90 osób ( 21 aut). Na drugiej fotce ekipa Hetmana.

lada_w_tomaszowiehetman_zmc_w_tomaszowie

Stok Zakrzówek – Stal Poniatowa 09.10.2016

Do Zakrzówka wybrało się 25 kibiców przyjezdnych, którzy sporadycznie dopingowali swoją drużyną. Wśród miejscowych mimo braku zorganizowanej grupy kibiców widocznych trochę szalików klubowych.

stok_zakrzowek_stal_poniatowa_09_10_2016-18

LKS Trawniki – Perła Mełgiew 09.10.2016

Motor Lublin – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 12.10.2016

Relacjonuje kibic Motoru: Pierwotny termin rozegrania meczu z KSZO ustalony był na sobotę 8 października jednak z powodu meczu młodzieżowej reprezentacji Polski, nasze spotkanie ostatecznie zostało przełożone na środowy wieczór 12 października. Skromna, lecz dosyć skuteczna mobilizacja w naszej ekipie przyniosła efekty i w środę o godzinie 20:00 na Arenie pojawiło się 2479 osób. Na tym meczu tworzymy młyn w ok. 700 osób. Tego dnia wpiera nas Chełmianka w 70 osób. Doping na tym spotkaniu pozostawiał wiele do życzenia, jedynie pojedyncze przyśpiewki potrafiliśmy zaśpiewać w miarę głośno, jednak jak na naszą liczbę w młynie wypadło to bardzo słabo. Razem z kibicami gości kilkukrotnie pozdrowiliśmy milicję.  Na sektorze H zawisło 5 flag: ”Motor Lublin z czachą”, “Alkohol Brygada”, “Lubartów”, “Zygmuntowskie Aleje” oraz jedno płótno naszych braci z Chełma ”Tylko Chełmianka”. Dodatkowo na sektorze Ferajny tradycyjnie już zawisły dwie fany: ” Wesoła Ferajna ” i ”Stare ReKSy”. Goście pojawili się w liczbie 370 osób, razem ze swoimi zgodami. Dobrze oflagowali swój sektor wywieszając łącznie 11 flag. Piłkarze kolejny raz pokazali ile są warci i przegrali kolejne spotkanie tym razem 0:1. Do końca sezonu pozostało jeszcze sporo czasu, ale o planach awansu w tym sezonie raczej możemy zapomnieć. MOTOR TO MY!

Relacjonuje kibic KSZO Ostrowiec Świętokrzyski: Mecz z Motorem Lublin miał się odbyć pierwotnie w sobotę 8 października, jednak ostatecznie do Lublina przyszło nam się wybrać w środę, 4 dni później. Środek tygodnia to niezbyt dobry termin, jednak mimo to mocno mobilizowaliśmy się na ten wyjazd. Na mieście zawisły transparenty, plakaty, a także pojawiła się zapowiedź filmowa. Z Ostrowca wyruszyliśmy 3 autokarami i kilkoma samochodami w liczbie 167 osób. Po drodze dołączyli do nas nasi układowicze z Lipska w liczbie 57 osób i takim składem pojawiamy pod stadionem z dużym zapasem czasu. Wejście na sektor przebiega sprawnie, jednak ochrona nie pozwala nam wnieść przygotowanej specjalnie na ten mecz sektorówki. W pierwszej połowie dołączyli do nas fanatycy Lecha Poznań w liczbie 134 osób, którzy mieli ze sobą 4 flagi: „e-Lech’02”, „Rataje”, „Legion Piła”, a także flagę z wizerunkiem śp. Damiana. Ponadto na sektorze zawisły takie flagi jak „Świętokrzyska Duma”, „CH O H Group ’05”, „K.SZO O.strowiec”, „Ostrowczanie”, „Wielka Polska”, debiutująca flaga poświęcona naszemu zmarłemu koledze – Łukaszowi, a także jedna fana Powiślanki Lipsko. Razem z nami obecna była także 12-osobowa delegacja Arki Gdynia. W sumie w sektorze gości pojawiło się 370 kibiców. Nasz doping tego dnia na pewno mógł być lepszy patrząc na liczbę, jednak nie było najgorzej. Tradycyjnie najlepiej wychodziła nam przyśpiewka „Każdy z nas to wie”, którą ciągnęliśmy przez dłuższy czas zarówno w pierwszej, jak i drugiej połowie. Razem z gospodarzami „pozdrowiliśmy” także policję. Po meczu świętowaliśmy razem z piłkarzami zwycięstwo i po 15 minutach rozeszliśmy się do autokarów. Droga powrotna z dużym balastem i bez żadnych przygód.

This entry was posted in Aktualności, AZS Podlasie Biała Podlaska, Chełmianka Chełm, Hetman Zamość, Motor Lublin, Relacje, Stal Poniatowa, Tomasovia Tomaszów Lubelski, Wisła Puławy, Łada Biłgoraj. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *