Relacje i zdjęcia: Od 18 lutego do 4-5 marca

Wreszcie rozpoczęliśmy nową rundę wiosenną. Jest to pierwsze podsumowanie w tym roku i obejmuje ono wydarzenia z kilku tygodni. Postanowiliśmy wrzucić wszystko w jedno miejsce tak aby nie rozdrabniać się na podsumowania zawierające 2-3 wydarzenia. Oprócz reportaży typowo meczowych uwzględniliśmy też obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy wyklętych, które miały miejsce m.in. w Lublinie, Radzyniu Podlaskim i Zamościu. Jeśli zapomnieliśmy o jakimś wydarzeniu, napiszcie do nas!

Śląsk Wrocław – Wisła Kraków 18.02.2017

Relacjonuje kibic Motoru: W sobotni poranek z Dworca Głównego w Lublinie wyruszamy pociągiem rejsowym w sile 140 osób. Trasa przebiega spokojnie i z lekkim 20-minutowym opóźnieniem pojawiamy się na Dworcu Głównym we Wrocławiu. Tam czeka nas miła niespodzianka, na powitanie wyszła liczna grupa naszych Braci z Wrocławia. Razem z fanatykami Śląska przejeżdżamy kilka przystanków by po kilkunastu minutach wysiąść na stacji Wrocław Stadion. Stamtąd wspólnie pokaźną grupą pokonujemy drogę pod kasy. Dodatkowo na własną rękę do Wrocławia wybrało się około 60 osób transportem kołowym, co daję łączną liczbę 200 kibiców Motoru, która wspiera tego dnia wrocławski Śląsk. Mamy ze sobą jedną flagę – ‚Władcy Wschodu’. Powrót bez atrakcji. Dziękujemy naszym Braciom za gościnę!

Legia Warszawa – Ruch Chorzów 19.02.2017

Relacjonuje Legionista z Dęblina: Wczoraj byliśmy obecni w 30 osób na meczu Legia – ruch ( 25 autokar + 5 auto ). Razem z nami 15 osób z Legijny Garwolin. NA trasie liczne przystanki i świetna zabawa zakrapiana wszelaką pirotechniką. O meczu pisać nie będziemy, bo chyba nie ma co opisywać😉 Jeszcze raz dzięki bracia i do zobaczenia już niedługo! DĘBLIN & GARWOLIN!

Zagłębie Lubin – Montex Lublin 19.02.2017

Ajax Amsterdam – Legia Warszawa 23.02.2017

Reprezentanci Bialski Bastion Legii ’07 obecni w Amsterdamie oraz 5 Legionistów z Dęblina.

 

Montex Lublin – Pogoń Baltica Szczecin 25.02.2017

Górnik Łęczna – Piast Gliwice 26.02.2017 (Arena Lublin)

Relacjonuje kibic Górnika: „Cyrk Objazdowy” właśnie takim hasłem od początku określaliśmy pomysł przeniesienia spotkań domowych do Lublina i pod takim haśle po raz pierwszy udaliśmy się na arenę Lublin na spotkanie Górnika. Mało kto z nas spodziewał się, że kiedykolwiek postawi swoją stopę na spotkaniu zielono-czarnych rozgrywanym na arenie Lublin jako gospodarz jednak zapadła decyzja, że pora przypomnieć włodarzom Górnika i całej Polsce , że Górnicy z Łęcznej nadal walczą o swoje! Zbiórka pod stadionem wyznaczona była na godzinę przed meczem. Z bólem serca kupujemy bilety i udajemy się na jedną z trybun widoczną podczas transmisji w TV. Na płocie wieszamy transparent „CYRK OBJAZDOWY” , a za nim ustawiają się kibice w białych koszulkach tworzących napis „GÓRNIK TYLKO W ŁĘCZNEJ”. Na wejście zaznaczamy swoją obecność przyśpiewką „ Górnik to My, nie kapelko i jego psy” oraz „Jest tylko w Łęcznej, bo Górnik jest tylko w Łęcznej”. Celem naszego przybycia na arenę było również umilenie widowiska wszystkim łamistrajkom chodzącym na Górnik w Lublinie bezpośrednio do nich kierując chóralne „bo tylko świnie chodzą na Górnik w Lublinie”. Na wyposażeniu mamy również różnego rodzaju trąbki mające na celu wkur…… januszy i stworzenie klimatu adekwatnego do cyrku objazdowego czemu również miał służyć doping dla Adama Małysza czy Piotrka Żyły:) Ciekawie wyszła również jedna z weselnych przyśpiewek „na lewo, na prawo w górę i w dół” zakończona głośnym „kapelko ch.j”. Prezesowi Górnika oberwało się również przyśpiewkami w stylu „kapelko zdrajca wylizał żukowi jajca”, „Sprzedałeś Górnik, kapelko sprzedałeś Górnik” czy „klęknij przed żukiem, kapelko klęknij przed żukiem”. Pod koniec połowy „oprawa:)” w postaci serpentyn z papieru toaletowego, który zasponsorowała arena Lublin. Przed przerwą z okazji zbliżającego się święta Żołnierzy Niezłomnych intonujemy „Cześć i chwała bohaterom”  i opuszczamy stadion. Na arenie tego dnia pojawiliśmy się w liczbie około  200 głów co nie jest może jakimś imponującym wynikiem ale trzeba  zaznaczyć, że wielu osób w żadne sposób nie dało się przekonać aby przekroczyły próg areny na meczu Górnika. Pamiętajcie jednak, że w jedności siła  i tylko wspólnie jesteśmy w stanie wygrać kolejną bitwę o nasz ukochany klub. Frekwencja na arenie podczas meczu z Piastem wyniosła 1400 osób, a niestety my w jakimś stopniu przyczyniliśmy się do jej poprawienia. Włodarzom Górnika raczej nie radzimy przyzwyczajać się do naszej obecności. Fani Piasta podobnie jak kibice wszystkich drużyn dotychczas grających swoje mecz wyjazdowe w Lublinie nie pojawili się w klatce gości za co im dziękujemy. Po meczu część osób udaje się na odbywający się tego dnia w Lublinie Marsz Żołnierzy Wyklętych. GÓRNIK TYLKO W ŁĘCZNEJ!!

 

Tropem Wilczym w Biłgoraju 26.02.2017

Ponad 20 fanatyków Łady Biłgoraj wzięło udział w biłgorajskim biegu „Wilczym Tropem”.

Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Lublinie 26.02.2017

Ulicami Lublina przeszedł Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Na Marszu widoczni m.in. kibice Motoru, Chełmianki, Górnika, Hetmana a nawet Legii z lubelskich FC.

Relacjonuje Motorowiec z Ryk: W niedziele jesteśmy obecni na Marszu Żołnierzy wyklętych w Lublinie a z rana bierzemy udział w biegu „Tropem Wilczym” w Zalesiu. Następnego dnia motywujemy piłkarzy na prezentacji drużyny Motoru w Lublinie przed zbliżająca się rundą.

Turniej Chełmianka Chełmianom 26.02.2017

Relacjonuje kibic Chełmianki: 26 lutego odbył się turniej integracyjny Chełmianka Chełmianom, na siedem drużyn Fanatycy Chełmianki zajęli 5-te miejsce tuż za Fanatykami z Krasnegostawu, którym zabrakło dwóch punktów do podium. Turniej jak na pierwszy raz wypadł bardzo dobrze, powoli widać wspólne owoce pracy kibiców wraz z działaczami. Na imprezie zjawiło się około 30 fanatyków Chełmianki z Krasnegostawu.

Prezentacja drużyny Motoru Lublin 27.02.2017

Relacjonuje kibic Motoru: Za nami kolejna już prezentacja drużyny Motoru Lublin. W tym roku Stowarzyszenie Kibiców Motoru Lublin wraz z klubem współorganizowało tą imprezę. Podobnie jak w roku 2014 prezentacja odbyła się w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. W Poniedziałkowy wieczór tak jak i w latach poprzednich dopisała frekwencja i ostatecznie około 550 osób zjawiło się w auli, by zmotywować drużynę przed rundą wiosenną. Wzorem ubiegłych prezentacji, tym razem również nie zabrakło najmłodszych grup młodzieżowych Motoru, których zawodnicy musieli złożyć uroczyste ślubowanie na piłkarza Motoru Lublin. Podczas trwania imprezy nie zabrakło też kilku przemówień, m.in. zastępcy Prezydenta Miasta, prezesa Motoru, oraz trenera. Podczas prezentacji wielokrotnie zabieraliśmy głos, fanatycznie dopingując, by pokazać wszystkim obecnym na sali, czym  dla Nas jest Motor Lublin. Tego dnia Centrum Kongresowe zdobiły dwie flagi: ” Fanatycy znad Bystrzycy ” oraz ” Motor Lublin ”.

????????????????????????????????????

Prezentacja drużyny Wisły Puławy 01.03.2017

Relacjonuje kibic Wisły: Środowa prezentacja pierwszej drużyny Wisły Puławy.. Imprezę można zaliczyć do udanych. W hali stawiło się około 40 Wiślaków z dwiema flagami. Przed rundą wiosenną zawodników Dumy Powiśla zmotywowaliśmy podczas prezentacji głośnym dopingiem, który niósł się z naszego sektora.

Avia Świdnik – Podhale Nowy Targ 04.03.2017

Inauguracja rundy wiosennej w Świdniku. Ciekawostką tego meczu stanowi przybycie kilkunastu gości z Nowego Targu!

IV Zamojski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych 04.03.2017

Hetmanowcy obecni z flagą Narodową.

Bytovia Bytów – Wisła Puławy 04.03.2017

Na sobotnim meczu w odległym Bytowie stawiło się na sektorze gości 3 kiboli puławskiej Wisły. Poniżej bonus z trasy do Bytowa 😉 Wisła Puławy- zawsze po prawej stronie!

Włodawianka Włodawa – Chełmianka Chełm 05.03.2017 (PP)

Relacjonuje kibic FC Krasnystaw: Nas na wyjeździe do Włodawy ponad 80 osób (w tym 12 z Fc Krasnystaw 8 z Motoru i 2 z Górnika. Mamy ze sobą jedną flagę („Chełmianka”) i transparent skierowany do koalicji zabrzańsko-katowickiej.

V Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Londynie 05.03.2017

Jagiellonia Białystok – Śląsk Wrocław 05.03.2017

12 Motorowców wspomogło Śląsk Wrocław.

IV Radzyński Marsz Żołnierzy Wyklętych 1.03.2017

Fanatycy Orląt Radzyń Podlaski obecni na Marszu.

Orlęta Radzyń Podlaski – Garbarnia Kraków 05.03.2017

Górnik Łęczna – Zagłębie Lubin (Arena Lublin) 07.03.2017

This entry was posted in Aktualności, Avia Świdnik, AZS Podlasie Biała Podlaska, Chełmianka Chełm, Górnik Łęczna, Hetman Zamość, Montex Lublin, Motor Lublin, Orlęta Radzyń Podlaski, Relacje, Wisła Puławy, Łada Biłgoraj. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *