Zapowiedź kolejki: 20-21 października. Marazmu ciąg dalszy?

Wracamy do rozgrywek ligowych. Przed nami kolejny weekend i chyba każdy już zauważył pogłębiający się kryzys lubelskiej sceny kibicowskiej. Na Motorze oraz Górniku liczby w młynie pospadały niemal o połowę. Na ich wyjazdach też bywało lepiej. AZS Podlasie, Chełmianka, Orlęta Radzyń zbierają się tylko na ciekawszych meczach. Podlasie do tej pory zaliczyło zaledwie jeden wyjazd i był to mecz w Lublinie. Oznacza to, że jeżdżenie na mecze rozgrywane w innym województwie niż lubelskie wciąż wykracza poza ich możliwości. Od wielu tygodni nic nie słychać o kibicach Avii Świdnik, którzy jakiś czas temu wybierali się na derby do Radzynia Podlaskiego, ale ostatecznie nikt ich tam nie widział. Z kolei fani Hetmana Zamość i Łady Biłgoraj widać, że kompletnie mają dosyć IV ligi. Jedni i drudzy wystawiają młyn na pojedynczych meczach, głównie na tych rozgrywanych między sobą. O Wiśle Puławy zaginął praktycznie słuch. Ostatnio kilka osób pojawiło się od nich na kontrmanifestacji w Lublinie, ale podczas ligowej egzystencji zupełnie są niewidoczni – prawdopodobnie mają konflikt z władzami klubu (informacja niepotwierdzona). Wspomnijmy też o kibicach Unii Hrubieszów, którzy po dwóch latach przerwy spróbowali wskrzesić ruch kibicowski. Niby zaliczyli jakiś tam wyjazd, w kilka osób byli na kadrze w Bolonii oraz zebrali się podczas meczu PP z Górnikiem Zabrze. To jednak wciąż niewiele. O łukowskich Orlętach chyba już wszyscy zapomnieli. Rok temu coś tam jeszcze działali, ale IV liga okazała się dla nich zbyt wysokim progiem a realnie rzecz biorąc to prawdopodobnie zabrakło u nich łącznika z poprzednich pokoleń. Nie najlepiej wygląda też sytuacja w Poniatowej. Swego czasu jeździli wszędzie a na wybranych meczach u siebie przygotowywali oprawy z pirotechniką. Obecnie skupieni są na FC Motoru.

I tak pokrótce wygląda kondycja lubelskich ekip. Marazm i jeszcze raz marazm. W tak jesiennym, lekko depresyjnym nastroju weźmy pod lupę kilka spotkań z nadchodzącego weekendu. Najciekawiej zapowiada się mecz Stali Rzeszów z Motorem. Nieproszeni Goście od tygodnia prowadzą zapisy na to spotkanie. Mobilizują się też gospodarze, oraz ich układowicz Stal Stalowa Wola. Wiele wskazuje na to, że ci drudzy przyjadą do Rzeszowa w konkretnej liczbie, gdyż wydział dyscyplinarny pzpn-u nałożył na nich zakaz wyjazdowy, obowiązujący przez pięć spotkań! Powodem tej decyzji były „zachowania rasistowskie” kibiców podczas meczu Stal-Olimpia Elbląg.

Równie ciekawie może być w Zamościu, gdyż w niedzielne popołudnie zaplanowano kolejne Derby Zamojszczyzny. Pytanie tylko, czy z udziałem kibiców Łady Biłgoraj. Zamojscy fanatycy tak jak na poprzednim meczu, planują prowadzić doping na trybunie krytej. W sobotę czekają nas też derby w Świdniku za sprawą Avii i Podlasia. Z uwagi na ich wzajemne animozje, możemy oczekiwać akcentów kibicowskich.

Po serii dalekich wyjazdów Goście z Górnika mają okazję trochę odetchnąć i pojeździć nieco bliżej od domu. Po Siedlcach, przyszedł czas na Tarnobrzeg a później pojadą do Radomia.

II liga

Siarka Tarnobrzeg – Górnik Łęczna 20 października, 15:00

III liga

Stal Rzeszów – Motor Lublin 20 października, 15:00
Chełmianka Chełm – Stal Kraśnik 20 października, 15:30
Orlęta Radzyń Podlaski – Wisła Puławy 20 października, 15:00
Avia Świdnik – AZS Podlasie Biała Podlaska 20 października, 15:00

IV liga

Hetman Zamość – Łada Biłgoraj 21 października, 15:00

Niższe ligi

Avia II Świdnik – Stal Poniatowa 21 października, 11:00

Inne

Montex Lublin – Korona Handball Kielce o godzinie 18:00

This entry was posted in Aktualności, Avia Świdnik, AZS Podlasie Biała Podlaska, Chełmianka Chełm, Górnik Łęczna, Hetman Zamość, Montex Lublin, Motor Lublin, Orlęta Radzyń Podlaski, Orlęta Łuków, Stal Poniatowa, Unia Hrubieszów, Wisła Puławy, Łada Biłgoraj. Bookmark the permalink.

One Response to Zapowiedź kolejki: 20-21 października. Marazmu ciąg dalszy?

  1. Aaacccaaabbb says:

    W Puławach sporo zakazów oraz brak lidera który by pociągnął klimat, w Świdniku podobno zakazy oraz wnioski do sądu za byle gówno

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *